Wojciechówka - gospodarstwo agroturystyczne

Dodane przez:

, 1/11/2011

Ostatnia aktualizacja: 1/11/2011

Adres:
Młyńska 4
Pakosław, Wielkopolskie 63-920
Polska
Telefon: 600 546 305
Ocena: 
Brak głosów
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Gospodarstwo agroturystyczne słynie z produkcji Szparagów Kiszonych Pakosławskich, wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W ofercie również wyżywienie w oparciu o dania wywodzące się z rodzimej tradycji, na bazie hodowanych królików, kóz, kur zielononóżek, bażantów, ryb z własnego stawu. Więcej informacji ze strony www gospodarstwa oraz ze strony Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego:"

Gospodarstwo rolne o powierzchni 28 ha, w tym 8 ha lasu, którego głównym profilem produkcji są szparagi kiszone, uprawiane w tej rodzinie z pokolenia na pokolenie.

Proces ich kiszenia jest podobny do kiszenia ogórków, z dodatkiem m.in. liścia czarnej porzeczki (bogatego w witaminę C) i liścia dębowego (służącego zachowaniu jędrności). Kiszenie szparaga podnosi jego właściwości i doskonale komponuje się m.in. ze zrazami wieprzowymi, jest wyśmienitym dodatkiem do piwa.

W sierpniu 2009 r. Państwo Walkowiak otrzymali za szparagi kiszone I nagrodę
w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Szparagi kiszone są też wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Gospodarstwo przyjmuje gości, którzy oprócz możliwości korzystania z pobliskich łowisk wędkarskich („Stawy Milickie”), licznych tras rowerowych („Miodowy Szlak Rowerowy”), pieszych i konnych, mogą cieszyć się smakiem potraw oferowanych w gospodarstwie agroturystycznym, wywodzących się z rodzimej tradycji, na bazie hodowanych królików, kóz, kur zielononóżek, bażantów, ryb z własnego stawu.

Otwarte
Cały rok

Kontakt
Beata Walkowiak
ul. Młyńska 4
63-920 Pakosław
Telefon + 48 65 54 78 256"

Ostatnio dodane w okolicy

Nasze gospodarstwo rolne zajmuje się produkcją mleka wielbłądziego. Nasze mleko jest w 100% naturalne, niepasteryzowane, bez dodatku antybiotyków i hormonów. Po więcej informacji zapraszamy na naszą... Czytaj dalej »
w odległości: 22.84 km
Jesteśmy gospodarstwem rolniczo-sadowniczym z Krośnic w Dolinie Baryczy. Nasze sady rosną w otoczeniu Parku Krajobrazowego i największego w Polsce rezerwatu ornitologicznego (obszar specjalnej... Czytaj dalej »
w odległości: 26.89 km

Komentarze