Zagroda Przy Szlaku Dragonów Pruskich

Dodane przez:

, 18/02/2014

Ostatnia aktualizacja: 14/07/2015

Adres:
Nagórze 24
Lwówek Śląski, Dolnośląskie 59-600
Polska
Telefon: 539 015 100
Ocena: 
Twoja ocena: Brak Average: 5 (2 głosy)
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
wysyłka na żądanie
dowóz w promieniu
Promień dostarczania: 
15
Javascript is required to view this map.

Opis

Zagroda Przy Szlaku Dragonów Pruskich - to małe gospodarstwo agroturystyczne, położone na uboczu wsi, wśród malowniczych łąk, lasów, wzgórz i strumieni Pogórza Izerskiego. Okoliczne lasy pełne grzybów i owoców leśnych zachęcają do wędrówek pieszych, konnych i wycieczek rowerowych. W pobliżu zagrody przebiega szlak konny "Dragonów Pruskich", pochodzący z czasów stacjonowania w nagórzańskim pałacu pruskiego króla Fryderyka II. Krzyżują się tu również szlaki turystyczne: pieszy, konny i dwa rowerowe.W gospodarstwie uprawia się warzywa, owoce, zboże, hoduje kurki zielononóżki, czekają tu również ekologiczne produkty oraz swojski, pieczony przez gospodynię chleb z pieca opalanego drewnem, postawionego przez samego gospodarza (uznanego zduna).
Chleb ten, wypiekany w naszym gospodarstwie, cieszy się dużym uznaniem wśród odbiorców. Jego głównym składnikiem jest mąka żytnia razowa typ 2000, kupowana bezpośrednio od lokalnych młynarzy oraz zakwas, który jest pieczołowicie pielęgnowany i przechowywany już ósmy rok. Wyjątkowych walorów zdrowotnych nadaje mu czysta woda ze studni, a także całe ziarna zbóż, nasiona. Dzięki wypiekaniu w piecu chlebowym opalanym tylko drewnem smak naszego chleba jest niepowtarzalny.
U nas tez zjesz nagradzaną naszą zupkę Polewkę Nagórzańską, której głównym składnikiem jest serwatka. Tutaj link do niej:
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,v/polewka-nagorzanska,1374262.html

W naszej ofercie znajdziesz:

- chleb nagórzański (żytni razowy wypiekany w piecu opalanym drewnem. Chlebki są na wieloletnim zakwasie z mąki ekologicznej, gruboziarnistej żytniej razowej z niewielkim dodatkiem mąki pszennej),

- chlebki owsiane (mąka owsiana, pszenna, drożdże),
- chleb rzymski (na zakwasie, wypiekany w glinianym naczyniu - tzw. garnku rzymskim),
- chleb jasny żytnio-orkiszowy
- serki twarogowe z mleka krówek od lokalnych gospodarzy,

Ostatnio dodane w okolicy

Świeże eko zioła z dostawą do domu, restauracji czy sklepu. Jesteśmy producentem ekologicznych certyfikowanych ziół w doniczkach. Zioła produkowane są w Polsce. Dzięki w pełni ekologicznemu... Czytaj dalej »
w odległości: 10.45 km
Nasze gospodarstwo położone jest u podnóża Bożej Góry w Górach Izerskich . Nasz dom to była karczma położona przy starym Trakcie Żytawsko – Jeleniogórskim . Pierwsze wzmianki o „Karczmie Kamienne”... Czytaj dalej »
w odległości: 16.26 km

Komentarze