Zielona Łączka - gospodarstwo agroturystyczne

Dodane przez:

, 8/11/2011

Ostatnia aktualizacja: 8/11/2011

Adres:
Nowy Secymin 5
Leoncin , Mazowieckie 05-155
Polska
Telefon: 22 785 66 84
Ocena: 
Brak głosów
Dostarczamy: 
odbiór osobisty
Javascript is required to view this map.

Opis

Gospodarstwo agroturystyczne oferujące wyżywienie w oparciu o własne ekologiczne produkty. Więcej informacji ze strony www:

"AGROTURYSTYKA
Będąc nad Wisłą można odnieść wrażenie, że czas się tam zatrzymał. Dziewicze nadwiślańskie krajobrazy i ten klimat. Niepowtarzalny. I cisza. Nie pozostaje nic innego jak tylko wysiąść z auta i wydeptanymi ścieżkami przemierzać okolice. Tak wędrując możemy dojść do gospodarstwa agroturystycznego u Ziembińskich, które znajduje się w Secyminie, w otulinie Puszczy Kampinoskiej w gminie Leoncin. 100 letni dom położony na wysokiej skarpie, porośnięty różami wygląda bardzo obiecująco. W środku pokoje dla turystów, a wszystko to w odpowiedniej oprawie.
Bez wątpienia największym atutem naszego gospodarstwa agroturystycznego jest kuchnia. Dużą wagę przykładamy do zdrowego trybu życia. Mleko prosto od krowy, sery własnej roboty, masło jakie pamiętamy z dzieciństwa, wielorakość ziół i wszechobecny zapach pieczonego chleba. Wszystko ekologiczne, z atestem, sprawdzone przez wielu naszych gości. W gospodarstwie agroturystycznym mile widziane są również zwierzęta.

EKOLOGIA
Gospodarstwo rolne, o które w szczególności dbamy, jest gospodarstwem ekologicznym. W uprawie roślin nie korzystamy z nawozów sztucznych.
Na ekologicznie czystych łąkach wypasa się stado krów, z mleka którego samodzielnie wytwarzamy sery białe i dojrzewające, jogurty naturalne i masło.
Bez wątpienia atrakcją dla smakoszy zdrowej żywności jest produkcja kiełków słonecznika, lucerny, fasoli mung, pszenicy.

ATRAKCJE
Grzybobranie.
Choć w samej Puszczy Kampinoskiej grzybów zbierać nie można, to w okolicy znajdują się liczne lasy sosnowe i brzozowe, tzw. młodniki, w których też występują piękne okazy. Najczęściej są to maślaki, kozaki, borowiki jak i gąski.
Grzybobranie to doskonała atrakcja dla całych rodzin z dziećmi gdyż nie ma możliwości zgubienia się w młodniku.

Wędkowanie.
Miłośnicy wędkowania mają możliwość łapania ryb w jeziorze w Secyminie i w Wiśle. Wystarczy tylko podpatrzeć „miejscowych”, żeby wiedzieć gdzie „ryba bierze”. Również na terenie gospodarstwa agroturystycznego znajduje się staw rybny.

Ścieżki rowerowe.
Na zapalonych rowerzystów czekają szlaki rowerowe po Puszczy Kampinoskiej.

Ognisko.
Atrakcją wieczornych spotkań jest ognisko na polu campingowym lub grilowanie na tarasie przy domu. Oczywiści nie może zabraknąć wcześniej złowionych ryb.

KONTAKT
Gospodarstwo agroturystyczne u Ziembińskich
Nowy Secymin 5
05 - 155 Leoncin
woj. mazowieckie
tel. 0 22 785 66 84, 603 047 858"

Ostatnio dodane w okolicy

Rodzinna grupa producentów owoców i warzyw (certyfikowane uprawy ekologiczne), zajmująca się również przetwórstwem owoców i warzyw. W ofercie musy, przetwory owocowe, owoce świeże i mrożone (sklep... Czytaj dalej »
w odległości: 15.14 km
Oferujemy produkty wytwarzane na bazie starych odmian jabłoni z własnego gospodarstwa ekologicznego. Owoce do wytwarzania naszych produktów pochodzą z własnego, 50-cio letniego sadu ekologicznego... Czytaj dalej »
w odległości: 23.97 km

Komentarze